W odróżnieniu od zwierząt udomowionych, dzikie gatunki stanowią większe wyzwanie dla ogrodzenia. Posiadają one np. długą, kudłatą sierść albo gęste upierzenie, które nie przewodzi prądu zbyt dobrze. Drapieżniki są zmobilizowane, aby dostać się do chronionych po drugiej stronie ogrodzenia zwierząt, ponieważ to dla nich łatwy sposób na zdobycie jedzenia. Domowe zwierzęta zaczynają unikać elektrycznego ogrodzenia już po otrzymaniu kilku wstrząsów. Drapieżniki mogą wytrzymywać powtarzające się wstrząsy dzięki swojej determinacji, szczególnie kiedy mają młode do wykarmienia.
Kuna
Kuny to drapieżniki polujące w nocy. Ich ofiarami są zwykle ptactwo, kury, gołębie czasem bażanty. Są bardzo wytrwałe oraz zdeterminowane, żeby zdobywać pokarm, tym bardziej kiedy odchowują młode. Zwierzęta te mają rozmiary przybliżone do kota. Popularne w kraju kuny są pod ochroną, dlatego nie wolno ich zabijać. Środek zapobiegawczy w postaci ogrodzenia elektrycznego jest dobrym rozwiązaniem. Pomaga uchronić hodowle oraz kurniki przed atakami drapieżcy jednocześnie nie zabijając go.
Na kuny zdecydowanie najlepiej sprawdza się pułapka dwuwejściowa , która jest wąska oraz długa. Kuna w naturalny sposób chętnie wciska się w wąskie korytarze i zakamarki.
Jeżeli chodzi o parametry techniczne, to znając charakter kuny, należy zaopatrzyć się w silny elektryzator. Trzeba również rozciągnąć kilka przewodów, które będą miały między sobą małe odstępy, około 10-15 cm. Przy tak nisko zaczynającym się ogrodzeniu należy dbać o to, aby płot nie był zarośnięty przez roślinność