pastuch.pl
Serwis informacyjny
Wszystko co trzeba wiedzieć o ogrodzeniach i pastuchach elektrycznych
Pastuch.pl » Ogrodzenia przemysłowe» Drut Kolczasty

Drut Kolczasty

Drut kolczasty--produkcja
Drut kolczasty-produkcja
Drut kolczasty to najpoluarniejszy element budowy wszelkiego rodzaju zapór, mających na celu ograniczenie dostępu nieporządanych osób lub zwierząt. Na jego budowę składają się dwa drutu wiodące skręcone ze sobą (skręt nie jest mocny). Na drutach nośnych zawinięte są druty/kolce, czyli krótkie z reguły o zaostrzonych (sciętych pod kątem końcach). Tego typu konstrukcja drutu kolczastego ma jednoznacznie naśladować elementy obronne u niektóruch roślin (np. dzikie róże i drzewa owocowe, jerzyny) w naturalnym środowisku. Gęsta plątanina kolczastych gałęzi jest często nie do przebrnięcia przez dzikie zwierzęta, które chciałyby skosztować owoców kolczasej rośliny.
O wytrzymałości drutu kolczastgo decudują dwa druty wiodące, często o większym przekroju niż druty tworzące kolce. O sktueczności drutu kolczastego decyduje natomiast długość, charakter zakończenia kolców i odległość między kolcami.

Historia drutu kolczastego
Idea stworzenia drutu kolczastego jak sztucznego wytworzenia właściwości obronnych niektórych roślin pochodzi z roku 1865 z Francji. Pewien wynalazca Louis Jannin pierwszy stworzył pojęcie drut kolczasty . Jednak po raz drut kolczasty opatentowany został przez Amerykanina Josepha F. Glissen`a i było to w roku 1874. Uzyskał on swój patent (nr. 157,124) w listopadzie 1874 i po niedługim czasie wraz ze swoim wspólnikiem uruchomili pierwszą masową produkcję. Poprowadziło ich to ogromnego, ekonomicznego sukcesu.
Schemat opatentowanego drtu kolczastego
Schemat opatentowanego drtu kolczastego
Już wówczas drut kolczasty znalazł szerokie zastosowanie w hodowli bydła, zwłaszcza przy wielkopowierzchniwowym ich wypasie. Drut kolczasty z powodzeniem zastępował wówczas niepraktyczne, nieporęczne, trudne w montażu i droższe tradycyjne ogrodzenia pastiwsk. Wiele lat później drut kolczasty znalazł jeszcze jedno (nieco podobne zastosowanie). Chętnie wykorzystywano go to tworzenia militarnych zasieków, zwłaszcza podczas obu wojen światowych. Stanowił podstawowy budulec ogrodzeń w obozach koncentracyjnych. Tam jeszcze uskuteczniano jego działanie podłączając je do prądu, co stanowiło wręcz niebezpieczną dla życia barierę.
W chwili obecnej na całym całkowicie zakazne jest stosowanie drutu kolczastego do budowy ogrodzeń elektrycznych.

Zasieki z drutu kolczastego
Zasieki z drutu kolczastego jako trudna do przejścia bariera.
Sposób montażu drutu kolczastego
Drut kolczasty instaluje się na szczycie ogrodzenia wykonanego z siatki ogrodzeniowej lub siatki leśnej, lub wykonuje się z niego całą płaszczyznę, umieszczając je równolegle do podłoża w odstępach 20-40 cm. Czasem, w celu utrudnienia sforsowania zasieków, używa się drutu kolczastego także w postaci dużych zwojów (średnicy kilkudziesięciu centymetrów). Często zwoje te są dodatkowo pospinane ze sobą. Niekiedy stosuje się zasieki i ogrodzenia złożone z dwóch rodzajów drutu ogrodzeniowych: kolczastego i ostrzowego.
Poprzedni rozdział
«Siatka Leśna
Następny rozdział
Siatka Zgrzewana»
POLECAMY POLECAMY POLECAMY
Ogrodzenia elektryczne PASTUCHY
Artykuły na temat:
Stosowanie ogrodzeń elektrycznych- korzyści
Elementy ogrodzenia elektrycznego
Z czego składa się pastuch
Typy ogrodzeń elektrycznych
Budowa pastucha elektrycznego
Przeznaczenie ogrodzeń elektrycznych
Niewidzialne ogrodzenia dla psa
Odszkodowanie za szkody łowieckie
Elektryczny pastuch
Mocny pastuch elektryczny
Pastuch na dziki
Pastuch na wydry (ochrona stawów)
Pastuch na bobry
Elektryzator ze starego akumulatora - schemat i instrukcja montażu
Ogrodzenia przemysłowe
Siatka Ogrodzeniowa
Panele Ogrodzeniowe
Siatka Leśna
Drut Kolczasty
Siatka Zgrzewana
Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Odstraszacze
Odstraszacze do samochodu
Odstraszacze kun
Odstraszacze kretów
Odstraszacze myszy, szczurów
Odstraszacze ptaków
Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Pułapki
Pułapki na kuny
Pułapki na krety
Informacje dodatkowe
Regulamin
© pastuch.pl Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu