Siatka Ogrodzeniowa
W dziesiejszych czasach siatka ogrodzeniowa stanowi najpowszechniejszy, najbardziej uniwersalny i najtańszsy sposb ogrodzenia terenów bez względu na charakter ich przeznaczenia.
Drut powlekany do siatki ogrodzeniowej Drut tylko ocynkowany
Różnica między drutem powlekanym a ocynkowanym
Najpopularniejsza jest siatka wykonana jest z drutu stalowego i ocynkowanego warstwą ocynku. Siatka może być też powlekana otulina PCV o grubości około 0,5mm. Dzięki temu siatka ogodzeniowa powlekana ma większą trwałość, ponieważ warstwa PCV chroni ocynk przed działeniem czynników atmosferycznych co przyczynia się do wydłużenia jego okres wietrzenia. Kolorystyka otuliny PCV jest bardzo różna. Do oznaczenia kolorów otuliny PCV wykorzystuje się paletę kolorów RAL.
Paleta kolorów RAL stosowana do oznaczania odcieni tworzywa PCV
Paleta kolorów RAL jest stosowana do oznaczania odcieni tworzywa PCV, z którego wyknywana jest otulina do drutu cynkowanego.

Jak widać na powyższych tablicach paleta barw RAL jest dość obszerna, jednak najpopularniejsze z nich to:
zielony: RAL6005
brązowy: RAL8007
niebieski:RAL5005

Jest kilka podstawowych parametrów siatki ogrodzeniowej, które wpływają bezpośredni na jej jakość i trwałość. NAturalnie im parametry są lepsze tym cena siatki ogrodzeniowej dużo większa., dlatego przed zakupem siatki warto jest przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania wobec funkcji ogrodzenia i wybrać siatkę ogrodzeniową o takich parametrach aby stosunek ceny do użyteczności był najlepszy.  Podstawowe parametry siatki ogrodzeniowej:
 1. Grubość drutu: (Najważniejszy parametr dla siatki ogrodzeniowej) Im drut jest grubszy tym oczywiście siatka mocniejsza, jednocześnie tym potrzebna jest większa ilość materiału do wyprodukowania takiej siatki. W przypadku siatki ocynkowanej grubość drutu podawna jest bezpośrednio jako średnica przekroju poprzeczenego przez drut, którego wybudowana jest siatka ogrodzeniowa. Wyrażana jest w mm
  Klasyczna siatka ogrodzeniowa ocynk w dużym zbliżeniu
  Klasyczna siatka ogrodzeniowa ocynk w dużym zbliżeniu
  Dodatkowo jeśli siatka jest powlekana PCV, wartość tę podaje się "d1 (d2)", gdzie d1 jest grubość drutu wraz z otuliną PCV, natomiast d2 jest średnicą drutu stalowego wraz z powłoką cynku Zn (czyli średnicą samego drutu bez otuliny).
  Dla standardowego ogrodzenia działki rekreacyjnej/rodzinnej najatrakcyjniej cenowo wypada siatka ogrodzeniowa wykonana z drutu o grybości ok 2-2,2mm, jeśli natomiast siatka wykonana jest z drutu powlekanego wówczas wystarczy, aby drut miał grubość ok. 2,5 (1,7mm)
 2. Wielkość oczka: (kolejny parametr, który bezpośrednio wpływa na stabilność siatki)
  Standardwa siatka ogrodzeniwa ma strukturę o kwadratowych oczkach, gdzie kwadraty tworzące jedną linię pionową bądź poziomą łączą się ze sobą jednym rogiem. Wielkość oczka, zarówno dla siatek tylko ocynkwanych jak i tych powlekanych określa się jednakowo. Wielkość oczka to długość jego jednego boku mierzona pomiędzy środkami przekroju poprzecznego drutu, dwóch przeciwległych do siebie drutów tworzących dane oczko. Wyrażana jest najczęściej w [cm].
  Producenci siatki są w stanie wyprodukować praktycznie każdą siatkę o wielkości oczka w zakresie od 1 do 10cm, jednak najpopularniejsze i zarazem najbardziej praktyczne są siatki o oczku 5-6cm.
 3. Wysokość siatki: (parametr, który decyduje bardziej o wyglądzie i zastoswaniu ogrodzenia)
  Wysokość siatki może być różna i zależy od zapotrzebowania. Na chwilę obecną nie ma problemu zamówienia siatki o wysokościach w zakresie 0,5-4m. Dla standardowej działki rolnej bądź re kreacyjno rodzinnej odpowiednia wysokość siatki ogrodzeniowej plasuje się w granicach 1-1,5m.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 2 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!
POLECAMY POLECAMY POLECAMY
Ogrodzenia elektryczne PASTUCHY
Artykuły na temat:
Pastuchy- ogrodzenia elektryczne
Stosowanie ogrodzeń elektrycznych- korzyści
Elementy ogrodzenia elektrycznego
Typy ogrodzeń elektrycznych
Budowa pastucha elektrycznego
Przeznaczenie ogrodzeń elektrycznych
Niewidzialne ogrodzenia dla psa
Odszkodowanie za szkody łowieckie
Elektryczny pastuch
Mocny pastuch elektryczny
Pastuch na dziki
Pastuch na wydry (ochrona stawów)
Pastuch na bobry
Ogrodzenia przemysłowe
Siatka Ogrodzeniowa
Panele Ogrodzeniowe
Siatka Leśna
Drut Kolczasty
Siatka Zgrzewana
Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Odstraszacze
Odstraszacze do samochodu
Odstraszacze kun
Odstraszacze kretów
Odstraszacze myszy, szczurów
Odstraszacze ptaków
Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Pułapki
Pułapki na kuny
Pułapki na krety
Informacje dodatkowe
Regulamin