Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Dzik
Dzik
     Wielu rolników, nie może sobie poradzić z uciążliwą dziką zwierzyną żerującą na ich polach uprawnych. Rolnicy co roku narażeni są na ogromne straty, a zwłaszcza Ci których pole graniczy w niewielkiej odległości z lasami. Dziki, jelenie oraz sarny, przychodzą na pola uprawne w poszukiwaniu pożywienia, czyniąc przy tym ogromne zniszczenia, szczególnie ma polach kukurydzy.

     Ochroną rolników przed uciążliwymi szkodami leśnymi powinni zajmować się członkowie kół łowieckich. Niestety na nieszczęście rolników, myśliwi nie ogrodzili wszystkich pól. Na polach graniczących z lasami, straty wynoszą nawet 90 procent. Większość pól w okolicach lasu, jest ogrodzona elektrycznymi pastuchami, ale ogrodzenie wszystkich pól uprawnych tego typu ogrodzeniem jest niemożliwe, ponieważ ogrodzenie niewielkich pól jest nieopłacalne. Z tego to powodu rolnicy muszą sami bronić się przed niechcianymi szkodnikami, które przychodzą na ich pola uprawne w poszukiwaniu pożywienia.

Sarna
Sarna
     Sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniem w celu ochrony swoich terenów, jest użycie odstraszacza w płynie Hukinol na dziką zwierzynę, który wypłoszy je z obszarów pół uprawnych. Hykinol charakteryzuje się zapachem potu ludzkiego, który działa odstraszająco na każdy gatunek zwierzyny dzikiej jak sarny, dziki czy jelenie. Sposób działania tego specyfiku jest bardzo prosty, wystarczy nakropić kilka kropel preparatu Hukinol na szmatkę (około 5 kropli), następnie szmatkę należy umieścić na palikach rozmieszczonych w odległości co 15 metrów na obszarze chronionym. Ważne jest, aby szmatki nasączone środkiem do odstraszania dzików były zabezpieczone przed opadami atmosferycznymi , należy je osłonić np. daszkiem zrobionym z kawałka papy bądź można użyć w tym celu kubeczka plastikowego jednorazowego użycia. Można także podziurawić plastikową butelkę, następnie należy umieścić w niej gąbkę nasączoną preparatem Hukinol do odstraszenia dzików, po czym umieścić butelkę na chronionym terenie np. opartą o palik. Preparat ten działa przez okres około 2 tygodni, po upływie tego czasu, należy czynność powtórzyć. Preparat ten nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z glebą, zwierzyną czy z roślinnością, po mimo tego, że nie jest toksyczny.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 4minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!
POLECAMY POLECAMY POLECAMY
Ogrodzenia elektryczne PASTUCHY
Artykuły na temat:
Pastuchy- ogrodzenia elektryczne
Stosowanie ogrodzeń elektrycznych- korzyści
Elementy ogrodzenia elektrycznego
Typy ogrodzeń elektrycznych
Budowa pastucha elektrycznego
Przeznaczenie ogrodzeń elektrycznych
Niewidzialne ogrodzenia dla psa
Odszkodowanie za szkody łowieckie
Elektryczny pastuch
Mocny pastuch elektryczny
Pastuch na dziki
Pastuch na wydry (ochrona stawów)
Pastuch na bobry
Ogrodzenia przemysłowe
Siatka Ogrodzeniowa
Panele Ogrodzeniowe
Siatka Leśna
Drut Kolczasty
Siatka Zgrzewana
Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Odstraszacze
Odstraszacze do samochodu
Odstraszacze kun
Odstraszacze kretów
Odstraszacze myszy, szczurów
Odstraszacze ptaków
Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Pułapki
Pułapki na kuny
Pułapki na krety
Informacje dodatkowe
Regulamin