Pułapki
Pułapka żywochwytna
     Pułapka jest to urządzenie stosowane do chwytania zwierząt w celu ich przesiedlenia, redukcji czy znakowania. Aktualne polskie prawo zabrania stosowania pułapek, które mogłyby okaleczyć czy uśmiercić zwierzę. Dlatego zakazane jest stosowanie wszelkiego rodzaju wnyk, potrzasków chwytających za kończynę i innych pułapek mogących wyrządzić zwierzęciu krzywdę. Posiadanie lub gromadzenie tego rodzaju pułapek jest karane grzywną, karą ograniczenia wolności czy karą pozbawienia wolności.

     Pułapki możemy podzielić na stacjonarne oraz przenośne. Do stacjonarnych zaliczamy wszelkiego rodzaju zagrody, doły czy łownie. Ich budowa wymaga sporego nakładu pracy, ale są trwałe. Dlatego też mogą służyć nawet kilkanaście lat. Pułapki przenośne charakteryzują się łatwością w transporcie. Należą do nich wnyki, potrzaski, płaszki czy pułapki żywochwytne. Możemy je zabrać ze sobą wszędzie i ustawić w żądanym miejscu.

     Wszystkie rodzaje pułapek, które mogą w jakikolwiek sposób wyrządzić zwierzęciu krzywdę są nie tylko niezgodne z prawem, ale także niehumanitarne. Dlatego najlepszym sposobem na schwytanie niechcianego gościa jest zastosowanie sprawdzonych oraz bezpiecznych pułapek żywochwytnych. Takiego rodzaju słapce powstały w odpowiedzi na problemy hodowców, myśliwych czy rolników. Są pomocne dla wszystkich osób, które mają problemy z uciążliwymi drapieżnikami. Umożliwiają ochronę hodowli czy uprawy przed zniszczeniem.
Zastosowanie pułapki żywołownej pozwala na schwytanie szkodnika w sposób skuteczny oraz humanitarny. Mniejsze zwierzęta jak kuny czy tchórze ze względu na wrodzoną ciekawość nie mają problemu, aby wejść do wnętrza tego typu pułapek. Lisy, jenoty czy borsuki są bardziej ostrożne, dlatego w ich przypadku stosowane są siatki o większych wymiarach. Zasada działania pułapek żywochwytnych jest podobna niezależnie od materiałów z jakich została wykonana.


     
Na poniższym filmie przedstawiona została zasada działania pułapki żywychwytnej dwuwejściowej na przykładzie kota.


Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 1 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!
POLECAMY POLECAMY POLECAMY
Ogrodzenia elektryczne PASTUCHY
Artykuły na temat:
Pastuchy- ogrodzenia elektryczne
Stosowanie ogrodzeń elektrycznych- korzyści
Elementy ogrodzenia elektrycznego
Typy ogrodzeń elektrycznych
Budowa pastucha elektrycznego
Przeznaczenie ogrodzeń elektrycznych
Niewidzialne ogrodzenia dla psa
Odszkodowanie za szkody łowieckie
Elektryczny pastuch
Mocny pastuch elektryczny
Pastuch na dziki
Pastuch na wydry (ochrona stawów)
Pastuch na bobry
Ogrodzenia przemysłowe
Siatka Ogrodzeniowa
Panele Ogrodzeniowe
Siatka Leśna
Drut Kolczasty
Siatka Zgrzewana
Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Odstraszacze
Odstraszacze do samochodu
Odstraszacze kun
Odstraszacze kretów
Odstraszacze myszy, szczurów
Odstraszacze ptaków
Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Pułapki
Pułapki na kuny
Pułapki na krety
Informacje dodatkowe
Regulamin