Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Concentrina
    Koncentrina czyli zasiek z drutu ostrzowego stanowi alternatywę dla tradycyjnego drutu kolczastego. Praktycznie używany jest tylko przy budowie ogrodzeń wojskowych, zasieków i więziennictwie, jednak coraz częściej wykorzystuje się druty ostrzowe do ochrony magazynów placów przemysłowych i miejsc składowania przed złodziejami. W rolnictwie koncertiny nie są popularne i są rzadko używane. Ze tego typu ogrodzenia pasywne wykorzystuje się do ochrony pastwisk w miejscach szczególnie narażonych na ataki wilków czy niedźwiedzi.

Koncentrina czyli zasiek z drutu ostrzowego
    Drut kolczasty jest łatwty do sforsowania przez ludzi, złodziej bez problemu przetnie go szczypcami i przejdzie przez ogrodzenie. Jeżeli zaś płot wzbogacony jest o zasiek płaski lub koncertinę sprawa nie jest już taka prosta. Koncertina posiada wiele łączeń drutu ostrzowego, jest przestrzenną i sprężystą zaporą. Przecięcie w jednym miejscu drutu ostrzowego nie uszkadza zasieku. Dopiero przecięcie kilku miejsc narusza ogrodzenie, jednak nie gwarantuje intruzowi otworzenia ogrodzenia gdyż podczas przecinania sprężystość drutów może spowodować splątanie zapory i uszkodzenie ciała intruza.

Zasiek na ogrodzeniu lotniska
    Drut ostrzowy, z którego wykonane są zasieki koncentryczne to linia ostrych jak noże blaszek, wplatanie się w system zasieków człowieka lub zwierzęcia spowodować może durze uszkodzenia ciała i trudno gojące się rany. Koncentriny i inne zasieki z drutu ostrzowego znajdują zastosowanie w obiektach wojskowych i militarnych - ogrodzenia koszar i baz wojskowych, więziennictwie - ogrodzenia uzupełniające dla murów więzienia. Coraz częściej na obiektach cywilnych druty kolczaste zastępowane są koncertynami. Druty ostrzowe da się zauważyć na ogrodzeniach lotnisk oraz innych obiektów cywilnych o szczególnym znaczeniu.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 5 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!
POLECAMY POLECAMY POLECAMY
Ogrodzenia elektryczne PASTUCHY
Artykuły na temat:
Pastuchy- ogrodzenia elektryczne
Stosowanie ogrodzeń elektrycznych- korzyści
Elementy ogrodzenia elektrycznego
Typy ogrodzeń elektrycznych
Budowa pastucha elektrycznego
Przeznaczenie ogrodzeń elektrycznych
Niewidzialne ogrodzenia dla psa
Odszkodowanie za szkody łowieckie
Elektryczny pastuch
Mocny pastuch elektryczny
Pastuch na dziki
Pastuch na wydry (ochrona stawów)
Pastuch na bobry
Ogrodzenia przemysłowe
Siatka Ogrodzeniowa
Panele Ogrodzeniowe
Siatka Leśna
Drut Kolczasty
Siatka Zgrzewana
Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Odstraszacze
Odstraszacze do samochodu
Odstraszacze kun
Odstraszacze kretów
Odstraszacze myszy, szczurów
Odstraszacze ptaków
Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Pułapki
Pułapki na kuny
Pułapki na krety
Informacje dodatkowe
Regulamin