Odstraszacze do samochodu
      Kuny stają się coraz większym problemem dla kierowców. Niewielkie, sprytne oraz bardzo zwinne zwierzęta żyją już nie tylko w lasach, zamieszkują również nasze miasta.
Kuny grasują zazwyczaj w nocy. Nie lubią zimna, potrafią wślizgnąć się w najbardziej niedostępne zakamarki. Rozgrzana komora silnika zaparkowanego auta to dla kuny wspaniałe schronienie przed zimnem. Kot, jeśli położy się na ciepłej masce silnika, po prostu tam śpi, nie czyniąc żadnej szkody. Chyba ze się go przestraszy - wtedy może zadrapać karoserię naszego auta. Kuna pod maską zachowuje się zupełnie inaczej. Dociera w każdy kąt oraz wszystko podgryza. Najbardziej narażone na działanie kuny są wszelkie elementy gumowe, węże oraz kable. Kilka minut zabawy kuny wystarczy, aby unieruchomić nasze auto i spowodować szkody liczone w tysiącach złotych.
Auta upodobały sobie również szczury. Te gryzonie robią zwykle mniej szkód niż kuny. Najczęściej uszkadzają maty wygłuszające oraz niszczą elementy z gąbki. Kawałki suchego chleba i owoców wepchnięte w zakamarki komory silnika to najczęstsze dowody na to, że szczury próbowały zadomowić się w naszym aucie.
Odstraszacz na kuny i gryzonie do samochodu
Odstraszacz na kuny i gryzonie do samochodu      Kuny i szczury są w stanie przegryźć wszystkie kable
od przewodów paliwowych do przewodów do spryskiwacza reflektorów a nawet wycieszenie komory silnika.
Poważnym problemem są odchody tych szkodników, ponieważ stanowią siedlisko alergenów i drobnoustrojów chorobotwórczych. Tam gdzie zaczynają grasować kuny, problem ze szczurami rozwiązuje się automatycznie, ponieważ kuny chętnie żywią się mniejszymi od nich gryzoniami. Jednak dla nas kierowców to żadne pocieszenie.      Na forach internetowych można znaleźć liczne rady, jak odstraszyć kuny i gryzonie. Możemy spróbować złapać kunę, jeśli to rzeczywiście ona jest odpowiedzialna za szkody i wywieźć ją do lasu, za pomocą pułapek żywochwytnych, które nie wyrządzają zwierzęciu żadnej krzywdy. Są całkowicie humanitarne. Zamiast czatować na szkodnika nocami, możemy wyposażyć się w specjalne urządzenie odstraszające zwierzęta.


Odstraszacz na kuny w spryskiwaczu
Odstraszacz na kuny w spryskiwaczu
      Na naszym rynku dostępne są różne artykuły do odstraszania tych szkodników. Pomocne w walce ze szkodnikami mogą być silne środki zapachowe np. http://www.fermo.pl/produkt-1150-odstraszacz-kun-do-samochodu-zasilanie-12v.html"odstraszacz w płynie, który jest odporny na działanie niskich oraz wysokich temperatur. Przed użyciem preparatu należy dokładnie przemyć elementy, na które mamy zamiar zaaplikować odstraszacz kun. Środek ten jest bezbarwny oraz nie wydziela nieprzyjemnego dla człowieka zapachu. Preparat można stosować praktycznie w każdym dowolnym miejscu, a jego użycie sprowadza się jedynie do aplikacji na daną powierzchnię lub element. Możemy też spróbować natrzeć przewody pieprzem, lecz nie mamy pewności że ta metoda zadziała.

      Bardziej skuteczne są urządzenia emitujące dźwięki, które są uciążliwe dla zwierząt. Dostępne są zarówno odstraszacze do montażu w autach, jak i do stosowania w garażach. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie tylko auta parkujące na zewnątrz są narażone na niebezpieczeństwo ze strony kun czy szczurów ale także auta w podziemnych garażach, lub garażach przydomowych.


Odstraszacz ultradźwiękowy do samochodu emituje tony ultradźwiękowe. Urządzenia to zaprojektowane jest do odstraszania kun i gryzoni, należy je zamontować w komorze silnika. Wysokie tony ultradźwiękowe nie są drażliwe dla ludzkiego ucha i w ogóle nie słyszalne. Elektronika produktu jest zabezpieczona przed zabrudzeniem oraz wodą.
Zamontowany odstraszacz na kuny w aucie
Zamontowany odstraszacz na kuny w aucie
Urządzenie posiada bardzo oszczędny układ zasilania i przy naładowanym akumulatorze może pracować bardzo długo przez co nie ma możliwości rozładowania akumulatora w czasie użytkowania samochodu. Odstraszacz można zamontować w taki sposób, aby włączał się automatycznie po wyłączeniu silnika.
Z tym odstraszaczem skutecznie uporasz się kunami i innymi gryzoniami, które szukają schronienia w Twoim aucie.
Odstraszacz kun poza samochodem może oczywiście być stosowany także w domach (szczególnie na strychach).
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 2 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!
POLECAMY POLECAMY POLECAMY
Ogrodzenia elektryczne PASTUCHY
Artykuły na temat:
Pastuchy- ogrodzenia elektryczne
Stosowanie ogrodzeń elektrycznych- korzyści
Elementy ogrodzenia elektrycznego
Typy ogrodzeń elektrycznych
Budowa pastucha elektrycznego
Przeznaczenie ogrodzeń elektrycznych
Niewidzialne ogrodzenia dla psa
Odszkodowanie za szkody łowieckie
Elektryczny pastuch
Mocny pastuch elektryczny
Pastuch na dziki
Pastuch na wydry (ochrona stawów)
Pastuch na bobry
Ogrodzenia przemysłowe
Siatka Ogrodzeniowa
Panele Ogrodzeniowe
Siatka Leśna
Drut Kolczasty
Siatka Zgrzewana
Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Odstraszacze
Odstraszacze do samochodu
Odstraszacze kun
Odstraszacze kretów
Odstraszacze myszy, szczurów
Odstraszacze ptaków
Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Pułapki
Pułapki na kuny
Pułapki na krety
Informacje dodatkowe
Regulamin