Odstraszacze myszy, szczurów
      Podobnie jak szczury, myszy potrafią wyrządzić spore szkody materialne, jednak w mniejszym stopniu zagrażają naszemu zdrowiu. Mysz jest zwierzęciem wszystkożernym. Interesują je produkty pochodzenia roślinnego (jak ziarna zbóż, nasiona traw). Pospolitym szkodnikiem z gatunku myszy, jaki można spotkać w naszym domach jest Mysz Domowa. Myszy występują w ogrodach, na polach uprawnych, w niższych częściach budynków mieszkalnych np. w piwnicach. W lecie przebywa zazwyczaj na zewnątrz, a podczas zimy przenosi się do siedzib ludzkich. W domowych warunkach mysz żyje krótko do około 1,5 roku, za to w sprzyjających warunkach może się rozmnażać przez cały rok. Samica myszy płodzi średnio od 6- 8 sztuk małych.
Aby uniknąć sąsiedztwa tych gryzoni w domu należy zapewnić szczelność w naszych pomieszczeniach, musimy zlikwidować wszelkie otwory, szpary oraz nieszczelności w fundamentach, ścianach, drzwiach, oknach, podłogach oraz sufitach, a także wokół przewodów wodnokanalizacyjnych i elektrycznych. Istotnym warunkiem uniknięcia szkodników jest też utrzymywanie higieny w pomieszczeniach oraz ich otoczeniu. Naturalnymi wrogami myszy są koty, kuny, łasice laski, tchórze i ptaki drapieżne. Do ich zwalczania stosuje się też specjalistyczne preparaty.
Ultradźwiękowy odstraszacz na myszy i szczury
Ultradźwiękowy odstraszacz na myszy i szczury


      Szczury zaliczamy do szkodników, stanowiących duże zagrożenie dla zdrowia człowieka, ze względu na przenoszone pasożyty oraz zarazki. Osiedlają się najchętniej, w budynkach, szczególnie niższych jego częściach jak myszy w piwnicach oraz w rurach kanalizacyjnych. Wyrządzają bardzo duże szkody materialne, mogą przegryzać tekturę, drewno, cienkie blachy, osłony z miękkich metali, rury ołowiane, wszelkiego rodzaju maty oraz wszelkiego rodzaju worki. Powodują w ten sposób ogromne straty.
Mogą spowodować pękanie nadgryzionych worków z pszenicą, żytem itd. podczas ładowania, krótkie spięcia w wyniku uszkodzenia przewodów elektrycznych, zawalanie się podgryzionych stropów w spichrzach, czy magazynach, a nawet całych budynków na skutek uszkodzenia fundamentów- co zagraża życiu człowieka.

Biorąc pod uwagę fakt, że dla szczurów nawet beton nie stanowi przeszkody nie do przebycia, problem robi się jeszcze poważniejszy. Uszkodzone mogą zostać także instalacje elektryczne, przewody kanalizacyjne, instalacja sanitarna. Szczur jest zwierzęciem wszystkożernym, bez względu na stopień świeżości czy rozkładu pożywienia. Zadawala się produktami roślinnymi jak ziarna oraz owoce. Nie gardzi też skórą, rogiem, mydłem, świecami, korą drzew, odpadkami śmietników. Nie gromadzą zapasów, lecz przebywają blisko źródła skąd czerpią pokarm.
      Miesiąc po zapoczątkowaniu inwazji w większości gospodarstw może być mniej niż 50 gryzoni, które będą koncentrować się na stosunkowo niewielkim obszarze. Ale po dwóch, trzech miesiącach, kiedy kolejne pokolenia zaczną się rozmnażać i dorastać, ich liczba może wzrosnąć bardzo szybko. Jednocześnie presja konkurencyjna sprawi, że rozprzestrzenią się na większym obszarze w celu szukania pożywienia, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.
      Najistotniejszym problemem wczesnego wykrycia obecności gryzoni jest fakt, że myszy oraz szczury są zwierzętami płochliwymi, żerującymi głównie w nocny. W rezultacie można łatwo przeoczyć ich obecność w gospodarstwie do czasu, kiedy ich populacje urosną do dużych rozmiarów, dlatego niezbędne jest stałe poszukiwanie oznak aktywności gryzoni.

      Na rynku są dostępne odstraszacze ultradźwiękowe na myszy oraz szczury.
      Fale ultradźwiękowe odstraszacza atakują system słuchowy oraz nerwowy większości szkodników, sprawiając im tym samym ból i dyskomfort. Intensywne fale ultradźwiękowe atakuje system słuchowy i nerwowy gryzoni i robactwa.
Wysokoczęstotliwościowe fale wytwarzane przez odstraszacz znajdują się poza zakresem słyszalności ucha ludzkiego oraz większości domowych zwierząt takich jak psy, koty, ryby i ptaki oraz innych zwierząt hodowlanych.
      Odstraszacz ultradźwiękowy nie powoduje zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych, radiowych, elektronicznych urządzeń alarmowych, czujników dymu, ognia oraz innych urządzeń elektrycznych. Bez obaw możemy korzystać z tego urządzenia w otoczeniu naszych domostw.
Urządzenie chroni obszar o powierzchni do 230 mkw. Odstraszacz na myszy i szczury może być podłączony w pomieszczeniu w dowolnym momencie. Skuteczność działania urządzenia będzie widoczna po kilku dniach. Myszy i szczury zostaną unieszkodliwione. Po pewnym czasie mogą pojawić się nowe, ponieważ urządzenie nie wpływa ujemnie na jaja i larwy. Po 4-6 tygodniach pomieszczenie zostanie całkowicie oczyszczone.

Ta metoda jest bardzo skuteczna w walce ze szkodnikami. Dodatkowo jest humanitarna ponieważ myszy i szczury nie są zabijane, nie jest im czyniona żadna krzywda. Są tylko skutecznie zmuszone do opuszczenia naszego terytorium.
Żródło:
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: Napisz wynik działania: 2minusplus 10 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!
POLECAMY POLECAMY POLECAMY
Ogrodzenia elektryczne PASTUCHY
Artykuły na temat:
Pastuchy- ogrodzenia elektryczne
Stosowanie ogrodzeń elektrycznych- korzyści
Elementy ogrodzenia elektrycznego
Typy ogrodzeń elektrycznych
Budowa pastucha elektrycznego
Przeznaczenie ogrodzeń elektrycznych
Niewidzialne ogrodzenia dla psa
Odszkodowanie za szkody łowieckie
Elektryczny pastuch
Mocny pastuch elektryczny
Pastuch na dziki
Pastuch na wydry (ochrona stawów)
Pastuch na bobry
Ogrodzenia przemysłowe
Siatka Ogrodzeniowa
Panele Ogrodzeniowe
Siatka Leśna
Drut Kolczasty
Siatka Zgrzewana
Concentriny i zasieki z drutu ostrzowego
Odstraszacze
Odstraszacze do samochodu
Odstraszacze kun
Odstraszacze kretów
Odstraszacze myszy, szczurów
Odstraszacze ptaków
Odstraszacz dzikiej zwierzyny
Pułapki
Pułapki na kuny
Pułapki na krety
Informacje dodatkowe
Regulamin